Balvu Novada muzejs

Balvu Novada muzeja muzejpedagoģiskās programmas, kuras pieejamas visu gadu

Kategorija: Pakalpojumi
Piektdiena, 19 Augusts 2022

„Kas muzejam vēderā?” – bērni tiek iepazīstināti ar muzeju un tā galvenajām funkcijām, meklējot atbildes uz jautājumiem: “Kas ir muzejs? Kas ir krājums? Ko pēta muzejā?” (Pirmsskolas un jaunāko klašu vecuma skolēniem, saturu variējot dažādu vecumu auditorijai).


“Mini un zini” – programma rosina apmeklētāju iedziļināties mākslā, pamanīt detaļas. Tiek piedāvāta iespēja ar speciālām kartītēm meklēt muzejā esošo priekšmetu detaļas vai gleznu fragmentus. Noslēgumā minēšanas spēle par muzejā redzēto (dažāda vecuma skolēniem).


“Pa lāča pēdām” - programmā bērni pēc norādēm dodas meklēt pazudušo Lāci. To meklējot, bērni iepazīst Lāča iemīļotākās vietas - Balvu Lāča dārzu un lielo Balvu dižozolu, kur lācim ļoti patīk uzkavēties (pirmsskolas vecuma bērniem un jaunāko klašu skolēniem.)

 Lacis 600


“No muižas laikiem...” – apmeklētāji tiek iepazīstināti ar Balvu muižas vēsturi, iemītniekiem. Radošais darbs – krāsot, griezt papīra lelles. (Pirmsskolas un jaunāko klašu vecuma skolēniem, saturu variējot dažādu vecumu auditorijai).

 Muižas tērpu krāsu "modelēšana"


“Iepazīsti Balvus” - nodarbības mērķis ir interaktīvā un saistošā veidā izzināt Balvu vēsturi, pilsētas nozīmīgākos kultūrvēstures objektus un valsts aizsargājamos kultūras pieminekļus. Nodarbība notiek pilsētvidē, muzejs ir sākuma un beigu vieta. Dalībniekiem pieejami 5 vienāda satura maisiņi, ko saņem muzeja telpās. Tajos ielikta Balvu karte ar skaitļiem uz tās, senu fotogrāfiju kopijas un uzdevumu lapa. Dalībniekiem jāizstaigā visi 13 punkti, kas atzīmēti kartē un pie katra punkta ir jāveic norādītais uzdevums. Pēc pārgājiena pa pilsētu, maisiņi ar visu saturu jānodod atpakaļ muzeja speciālistiem. Nodarbības ilgums aptuveni 2 stundas.


 

 

Programmas tiks papildinātas saistībā ar gadskārtu ieražām, Latvijas svētkiem un citiem notikumiem. Sīkākai informācijai sekojiet mūsu mājas lapā vai facebook lapā.