Balvu Novada muzejs

Staņislava ceļš

Kategorija: Virtuālās izstādes
Trešdiena, 10 Novembris 2021

Balvenietim "Staņislavs" ir gluži pašsaprotama lieta - piemineklis centrā, kuram ikdienā pat nepamanot aizejam garām. Tomēr arī daudztonnīgam tēlam ir (bija, būs) savs ceļš ejams, savs stāsts stāstāms. Piedāvājam Jums iepazīties ar to stāstu, kas "Staņislavam" šobrīd būtu par savu ceļu stāstāms, jo šogad viņam ir bijusi jau 4. reize sava pieminekļa mūžā nostāties savā vietā. Nav bijusi vienkārša viņa tapšana, sūrs ir bijis arī iemesls viņa radīšanai. Tomēr viņš ir kā simbols latgaliešu garam, kas pat savā vienkāršībā nepārstāj būt vērtība ne tikai sev, bet arī citiem. Cerams, ka katrā no mums ir savs "Staņislavs" - gatavs pastāvēt par sevi, sargāt sev dārgos cilvēkus, kaut pakritis - spējīgs piecelties, bet piecēlies - drošu skatu vērties nākotnē.

Būsim priecīgi, uzzinot ko jaunu (arī precizējumus un kādus materiālus, arī jautājumus) par šo tēmu arī no Jums, apmeklētāj! (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)
Informācija ir PDF formātā, apmēram 5MB apjomā. Uzklikšķiniet uz attēla! (Telefonam ērtāk skatāmi pagriezta versija ŠEIT)

Staņislava ceļš

Balvu puses dzelzceļa vēstures mirkļi

Kategorija: Virtuālās izstādes
Ceturtdiena, 16 Septembris 2021

2021.gads jeb Eiropas dzelzceļa gads joprojām turpinās. Piedāvājam iepazīties ar dažiem Balvu Novada muzeja pētnieces Rutas Akmentiņas apkopotajiem Balvu puses dzelzceļa vēstures mirkļiem.
Būsim priecīgi, uzzinot ko jaunu par šo tēmu arī no Jums, lasītāj! (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

PrezentacijaEkranamDzelzcelsAbreneSita.jpg

Atmiņas stāsta...

Kategorija: Virtuālās izstādes
Ceturtdiena, 05 Augusts 2021

Atmiņu fragmenti par to dienu notikumiem no muzeja krājuma materiāliem un laikrakstiem

Lasīt tālāk...

1991. gads. Barikādes. Balvu rajons.

Kategorija: Virtuālās izstādes
Otrdiena, 17 Novembris 2020

1991BarikadesBalvuRajonsPamatdala

Izstāde Atmiņas par Sibīriju

Kategorija: Virtuālās izstādes
Ceturtdiena, 19 Marts 2020

Balvu Novada muzejs piedāvā virtuālu izstādi "Atmiņas par Sibīriju''.

Autori - R.Akmentiņa, D.Teilāne.

Lai palielinātu attēlu, uzspiediet ar labo peles taustiņu uz attēla, kas ieinteresēja, un izvēlieties ''Atvērt attēlu jaunā cilnē" (angļu val. - Open image in new tab).

 

Lasīt tālāk...