Balvu Novada muzejs

Top izstāde "Grafika. Pēterim Džiguram - 80"

Kategorija: Aktualitātes
Otrdiena, 09 Aprīlis 2024

Grafika. Pēterim Džiguram 80

 Pirms 80 gadiem 11. aprīlī, Balvos dzimis grafiķis Pēteris Džigurs. Viņš visu dzīvi nes savu pilsētu sirdī, tāpat kā nes sirdī savu mīļo Latviju. Šis dziļais saistījums izpaužas gan viņa darbos, gan viņa pārdomās un dzejā. Pēteris Džigurs piedalījies izstādēs kopš 1974. gada un viņa darbi ir eksponēti gan Latvijas, gan ārzemju izstādēs.
Viņš ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1983. gada. Pētera Džigura darbi ir publicēti viņa izdotajās grāmatās “Grafika” (2001), “Māksla ir dievišķīgs noslēpums” (2002), “Kal mākslas daili dziesmā savā”(2018).
Par viņa radošo mantojumu liecina arī apbalvojumi. Pēteris Džigurs ir apbalvots ar IV šķiras Atzinības krustu (2008) un Balvu novada Domes Atzinības rakstu (2010). Viņš ir dāsni dalījies ar savu mākslas darbu, un Balvu Novada muzeja krājumā ir vairāk nekā simts mākslinieka grafikas darbu.

No 11.aprīļa aicinām mākslas cienītājus apmeklēt izstādi Balvu Novada muzejā "Grafika. Pēterim 'Džiguram - 80", kurā varēsiet aplūkot pavisam nesen tapušus darbus.