Balvu Novada muzejs

Gatavojies Ziemassvētkiem laicīgi!!!

Kategorija: Aktualitātes
Trešdiena, 22 Novembris 2023

Biedrība "Ritineitis" sadarbībā ar Balvu Novada muzejs piedalās biedrības "Zaļā brīvība" iniciatīvā "Tīri. Labi. Diena bez iepirkšanās”.
Aicinām uz BEZMAKSAS darbnīcām "Radi pats Balvos-nepērc!" Balvu Novada muzejā sestdienās plkst.11:00
25.novembrī lietotu apģērbu pārstrāde- Balvu muižas klēts lupatu deķīša izgatavošana.
2.decembrī lietotu trauku otrreizēja izmantošana- dekupāža.
9. decembrī pašaprūpes līdzekļa izgatavošanas darbnīca- filcētu ziepju Balvu Lāča dārza akmeņu formā izgatavošana.

Klēts lupatu deķītis


Dekupāža


ziepes


Novembra beigās sākas Ziemassvētku izpārdošanas, un pasauli arvien vairāk pārņem t.s. Melnās piektdienas atlaižu un iepirkšanās bums. Tas aizsākās Ziemeļamerikā, bet nu ir pārņēmis arī Eiropu – mums visiem tiek piedāvātas lietas ar milzīgām atlaidēm, un cilvēki arvien vairāk krīt kārdinājumā pirkt to, kas viņiem nebūt nav vajadzīgs.
Diena bez iepirkšanās ir atgādinājums samazināt patēriņu ne tikai vienu dienu gadā, bet visu cauru gadu.

Tā ir iespēja pavaicāt sev – vai tiešām viss impulsīvi iekārotais ir nepieciešams? Varbūt varam lietas labot, nomāt vai aizņemties no kaimiņiem, tādā veidā samazināt savus izdevumus un jaunu priekšmetu ražošanai nepieciešamos dabas resursus.

Diena bez iepirkšanās ir arī protests – mums nav jāpērk un jāpatērē, lai justos labi un pavadītu laiku jēgpilni. Katrs no mums var mainīt savus personīgos paradumus un aicināt to darīt arī citiem.

Iniciatīva “Tīri.Labi. Pilsēta bez atkritumiem” tiek īstenota pateicoties The Coca-Cola Foundation finansiālam atbalstam. The Coca-Cola Foundation ir The Coca-Cola Company globālā filantropijas struktūrvienība, kas tiecas risināt sabiedrības prioritātes starptautiskajās kopienās, kurās mēs dzīvojam un strādājam.