Tēlnieka Vitālija Peļņas pirmo personālizstādi Balvu Novada muzejā gaidot

Trešdiena, 08 Novembris 2023

Pašportrets17.novembrī plkst. 16:00 Balvu Novada muzejā tiks atklāta tēlnieka Vitālija Peļņas personālizstāde “Dzīves ģeometrija”.

Vitālijs Peļņa dzimis 1982.gada 20.maijā Ludzas novada Pudinavas ciemā. 2002. gadā pabeidzis Rēzeknes Mākslas koledžu. 2006.gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles Tēlniecības nodaļu. Iegūta kvalifikācija – tēlnieks. Laika posmā no 1998.gada līdz 2015.gadam dzīvojis Rēzeknē. 2011.gadā uzsāk savu profesionālo darbību akmens un granīta apstrādē.

Kopš 2016.gada dzīvo Balvu novadā un strādā akmens un granīta apstrādes uzņēmumā „TAKO Akmens”. Strādājot „TAKO Akmens” uzņēmumā, ir koordinējis un piedalījies nozīmīgu piemiņas akmeņu izveidē:

• piemineklis Latviešu strēlniekiem Moras pagasta Cēsu novadā;
  • piemineklis Antonam Rimovičam Balvu pilsētā;
  • monumenta „Viļakas laukos kritušajiem Latvijas atbrīvotājiem” restaurācija Viļakas novada Jaškovas kapos;
  • piemineklis Cēsu (zemessardzes) rotai Drabešu pagasta Amatas novadā;
  • piemineklis Latgales partizāņu pulka kaprālim Jānim Bukātam;
  • piemineklis dzimtenes aizstāvjiem, brīvības un neatkarības cīnītājiem Latvijas Nacionālo partizānu mītnē Stompaku purvā;
  • piemineklis režisorei Vairai Resnei.
Nozīmīgākie darbi, izstādes un apbalvojumi:
  • granīta piemineklis Latgales keramiķim Pēterim Ušpelim;
  • granīta piemineklis rakstniekam Ontonam Slišānam;
  • vairākkārtēja dalība rudens izstādēs Rēzeknē;
  • 2004.gadā Vitebskas tēlnieku simpozijā (Baltkrievija) 2.vieta;
  • 2005.gadā Vitebskas tēlnieku simpozijā (Baltkrievija) 1.vieta.
Izstādes darbi ir ar savu vēsturi, nosaukumu, dziļu vēstījumu un katrs no tiem stāsta par dzīves momentu noteiktā laika telpā. Galvenais izstādes vēstījums  - atveidot laika posmu, kurš ir tieši saistīts ar šīs izstādes mākslinieku.Apokalipse
Mākslas darbos ir atveidots laika posms no 2015.gada līdz 2023.gadam un katrs no tiem nes sevī virkni notikumu – dzīvesvietas maiņa, jauni cilvēki, iespējas, grandiozi plāni…
Izstādes darbi ir izgatavoti no dažādiem materiāliem – granīta, betona, metāla, koka, bet būtiskākais ir tas, ka tie pilda nozīmīgu lomu, lai pārnestu un nodotu mākslas darbu skatītājam tās emocijas, ko izjutis mākslinieks. Izstādes apmeklētājam ir dota iespēja novilkt savas paralēles, iegrimt pagātnē, izjust tagadni un ar drošu cerību raudzīties gaišā nākotnē!