Arī Balvu Novada muzejs piedalās!

Otrdiena, 08 Februāris 2022

Foto: izstādes atklāšanā kopā ar fotogrāfi Intu Ruku pie foto no Balvu Novada muzeja kolekcijas.

5.februārī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika atklāta izstāde “ES_TEXT”.

Iespaidīgi. Uzrunājoši. Atraktīvi. Tā 3 vārdos varētu raksturot izstādē piedzīvoto.

Izstādes kuratori Elita Ansone un Leonards Laganovskis pievērsušies mākslas darbiem, kuros ietverti teksti – tekstu mākslai jeb lingvistiskajam konceptuālismam. Senākais mākslas darbs izstādē ir 1945. gada Jāņa Pauļuka glezna “Felicita ar avīzi”, bet senākais artefakts – Rozetas akmens (196. g. p.m.ē.) kopija.

Izstādē apskatāmi vairāk kā 200 mākslas darbi, ko radījuši vairāk kā 70 mākslinieki - objekti un instalācijas, glezniecība un grafika, fotogrāfija un video, grāmatas un dienasgrāmatas, mākslinieku arhīvu materiāli. Ekspozīcijā iekļauti materiāli no Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja. Mākslas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, topošā Laikmetīgās mākslas muzeja, Zuzānu, likvidējamās ABLV Bank AS mākslas darbu fonda, Balvu Novada muzeja, Jūrmalas mākslas muzeja un pašu mākslinieku kolekcijām. Vairāki autori radījuši darbus īpaši šai izstādei.

Plašāka informācija – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mājas lapā. Izstāde būs skatāma līdz 1.maijam. TAS IR JĀREDZ!

Balvu Novada muzeja vadītāja Iveta Supe