Balvu Novada muzejs

Janvāris – 1991.gada Barikāžu atceres laiks

Kategorija: Aktualitātes
Piektdiena, 25 Janvāris 2019

Janvāris – 1991.gada Barikāžu atceres laiks.

Balvu Novada muzejā janvāris aizritējis “Barikāžu zīmē” – esam gan paši devušies uz skolām, gan uzņēmuši muzejā vairāk kā 200 skolēnus, lai kopīgi ielūkotos “Barikāžu stāstos”, uzzinātu, kādi materiāli par šo laiku pieejami muzejā, kā arī lai iepazītu 100 gadīgos – no Latvijas neatkarības pasludināšanas laika saglabātos karogus, kas apliecina to glabātāju patriotismu, atbildību un mīlestību pret savu valsti.

INFORMĀCIJAI:

Latvijas Republikas Saeima 2017.gada 22.jūnijā pieņēma likumu “Par 1991.gada barikāžu dalībnieka statusu”, kas stājās spēkā pagājušā gada janvārī, un ar likumu noteikts, ka barikāžu dalībnieka statusu apliecinošu apliecību izsniedz 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība.

2018.gada 20.martā Ministru kabinets pieņēma noteikumus Nr.172 „Noteikumi par 1991. gada barikāžu dalībnieka apliecības paraugu un apliecības izsniegšanas un reģistrācijas kārtību”.

Barikāžu dalībnieku statusa Apliecības var saņemt Rīgā, Krāmu ielā 3, Barikāžu dalībnieku biedrības telpās 3. stāvā. Jāpiesakās iepriekš un līdzi jāņem pase vai ID karte un Barikāžu apbalvojuma apliecība vai tās kopija, tuvāku informāciju var iegūt 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības mājaslapā www.barikades.lv. Pagājušajā gadā tika organizēti arī vairāki izbraukumi – lai dalībnieki varētu saņemt apliecības tuvāk dzīvesvietai. Tāpēc Balvu Novada muzejs ir sazinājies ar Barikāžu dalībnieku biedrību un lūdzis ieplānot izbraukumu sarakstā arī Balvus. Konkrēts laiks vēl nav noteikts, bet sekojiet informācijai – ceram, ka pavasara pusē būs labs iemesls, lai ne tikai satiktos, pārrunātu aktualitātes un turpmākās sadarbības formas ar skolām, bet arī saņemtu jauno dokumentu.

Iveta Supe,

Balvu novada muzeja vadītāja, 28352770