Dāvinājumi muzejam

Piektdiena, 18 Augusts 2017

Paldies Sibīrijas bērniem, kuri uzticēja savas atmiņas un dāvināja muzejam fotogrāfijas, dokumentus un citas liecības, kas stāsta par izsūtījumā pavadītajiem gadiem - Silvijai Demmei (Indriķei), Inārai Indriķei, Arinai Fetisovai (Ārija Dauka) un citiem.

A.Fetisova  muzejam uzticēja ne tikai savu dzīvesstāstu, kā viņa no Ārijas Daukas kļuva par Arinu Bušs, kā glābjot no bada posta Sibīrijā viņu caur kontrolpostenim vagonā ienesa  mugursomā, bet arī dāvināja tēva Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera Pētera Daukas fotogrāfijas un pētījumu par savas dzimtas koku (Plukšu un Matīsu atzaru), kurš sniedzās jau tālajā 1790.gadā.

Foto: izsūtīto latviešu ģimeņu bērni Omskas apgabalā Ustjišimā 20.gs. 50.gadu sākumā.

Viesojoties mātes dzimtajā pilsētā fotogrāfiju, kurā redzams feldšeris Francis Garais ar ģimeni Balvos 20.gs. 30.gados, muzejam uzdāvināja F.Garā mazdēls Arnis Korolkevics no Kanādas.

Priecājamies, ka muzeja mākslas kolekciju papildinās vēl viena Jāņa Ūdra glezna, paldies Vilmai Āboltiņai un Ainim Kronītim!