Balvu Novada muzejs

Balvu Novada muzejs piedalās konferencē Vitebskas pilsētā, Baltkrievijā

Kategorija: Aktualitātes
Ceturtdiena, 10 Novembris 2011

Balvu Novada muzeja vadītāja Iveta Supe un vadītājas vietniece Guna Ševkina oktobra beigās piedalījās starptautiskā zinātniski praktiskā konferencē Vitebskas pilsētā, Baltkrievijā.

Divu dienu konferenci organizēja Vitebskas apgabala Novadpētniecības muzejs un tā tika veltīta Vitebskas guberņas kultūrvēsturiskam mantojumam.

Konferencē savus referātus lasīja Baltkrievijā ievērojamizinātnieki no Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas, Vitebskas, Polockas universitātēm un muzejiem, kā arī Vitebskas guberņas kultūras mantojuma un vēstures pētnieki no Krievijas un Ukrainas.

Latviju šajā konferencē pārstāvēja trīs Latgales muzeji, jo uz konferenci Balvu Novada muzeja pārstāves devās kopā ar Ludzas Novadpētniecības muzeja un Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciālistiem.

Konferences pirmajā dienā bija iespēja ne tikai noklausīties tematiski interesantus referātus, bet arī iepazīties ar Vitebskas apgabala Novadpētniecības muzeja ekspozīcijām un darbības specifiku. Otrajā konferencesdienā gan I.Supe, gan G.Ševkina nolasīja savus referātus, kuri klausītājos radīja patiesu interesi un izraisīja virkni jautājumu par kultūrvēsturisko mantojumu Latgalē. Pēc konferences gida pavadībā delegācijai no Latvijas bijaneliela ekskursija pa Vitebskas vēsturisko centru. Pirms došanās atpakaļ uzLatviju, Latgales muzeju speciālisti paguva apmeklēt vēl Iļjas Repina brīvdabas muzeju un Marka Šagāla memoriālo muzeju.

Balvu Novada muzeja dalību starptautiskā konferencē Vitebskā finansiāli atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.